Reklam

Arı üreticileri şenlik düzenledi

Arı üreticileri şenlik düzenledi
Reklam

Hatay’ın Payas İlçesindeki Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’nde “Akdeniz Arıcılık ve Kültür Şenliği” düzenlendi.
Hatay İli Arı Yetiştiricileri Biriliği (HAY-BİR) ile Payas Belediyesi tarafından organize edilen şenlik, Atatürk Caddesi üzerinde Mehteran kortej yürüyüşü eşliğinde başladı.

PAYAS'TA AKDENİZ ARICILIK VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

PAYAS’TA AKDENİZ ARICILIK VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Daha sonra Payas Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan etkinlik, şehitler için Kur’anı Kerim okundu dualar edildi.
Açılışta konuşan Hatay İli Arı Yetiştiricileri Biriliği Başkanı Mehmet Ekici, birlik olarak arıcılığın gelişmesi için Akdeniz bölgesi ve Türkiye’deki birlikler ile istişare içersinde çalışmalarda bulunduklarını belirtti.
Başkan Ekici, “Arı yetiştiricilerimizin bin bir emekle elde ettikleri bal başta olmak üzere arı ürünlerini sergileyerek tanıtmak ve bölgemiz üreticilerinin elde ettikleri ürünlerin marka değeri arttırmak için bu tarihi mekanda bir araya geldik” diyerek festivalin hayırlı olmasını temenni etti.
İki gün sürecek olan festivale Adana, Osmaniye Arı Yetiştiricileri Birlikleri ile arı yetiştiricileri de katılım göstererek stant açtılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ