Arı üreticilerine kovan desteği

Arı üreticilerine kovan desteği
Reklam

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından arı üreticiliğini desteklemek, geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla kovan dağıtıldı.
Çorlu’da düzenlenen Arı Kovanı Dağıtım töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, proje kapsamında 11 ilçede yaklaşık 10 bin arı kovanı dağıtılacağını belirterek, “Bugün projenin ilk ayağını Çorlu’dan başlatıyoruz. Çorlu’da bulunan 62 üreticimize 402 arı kovanı dağıtacağız. Arı üreticilerimizi desteklemek ve üretimiz teşvik ederek geliştirmek amacıyla bu projeye başladık. Projenin ve dağıtılan kovanların üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmanın ardından Çorlu’da faaliyet gösteren arı üreticilerine arı kovanları Başkan Albayrak’ın yanı sıra Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Çorlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Burhan Alim ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan tarafından dağıtıldı.
Projeden memnun olduklarını ifade eden Çorlulu arı üreticileri de Başkan Albayrak’a ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ