Arıcılar bu hibeyi kaçırmayın !

Arıcılar bu hibeyi kaçırmayın !
Reklam

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planı kapsamında “Arıcılığın Geliştirilmesi Programı” çerçevesinde arıcılara hibe destekleri veriliyor.
Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında arı yetiştiricilerinin üretim faaliyetine geçmelerini sağlamak üzere arıcılık ekipmanları edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında protokol imzalanarak hibe programı başlatılması sağlandı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Doğu Karadeniz Projesi Eylem Planı doğrultusunda uygulamaya konulan ‘Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında İlimiz Arı Yetiştiricileri Birliği’ne veya Bal Üreticileri Birliği’ne üye, DOKAP tarafından düzenlenen eğitime katılanlardan en az 50 arılı kovanı olan ve AKS kaydı olan arıcılarımıza hibe desteği verilecektir. ‘Arıcılık Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi’ çerçevesinde; ilimizde arıcılık yapmakta olan yararlanıcılara polen ve propolis üretimi konusunda gerekli olan seyyar polen kapanı, polen kurutma makinesi, polen ayıklama makinesi, polen tuzaklı arı kovanı, propolis kapanı, propolis tuzağı renkli kavanoz (propolis için) ve mini derin dondurucu alımı için hibe desteği verilecektir. Eğitime katılıp da hibe desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerimizin en geç 25 Kasım 2016 tarihi mesai bitimine kadar Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla İl Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
Arıcılığın Geliştirilmesi Programı kapsamında sağlanacak hibe desteğinin ilimiz ve bölge arıcılığına hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. arif dedi ki:

    Güzel yayın yapiyorsunuzda bu hibeye nasıl başvuru yapacağız. Giresun Tireboluda ikametimiz var. Yardım bekliyoruz

BİR YORUM YAZ