Ayçiçeği Fiyatı Kesinleşti

Ayçiçeği Fiyatı Kesinleşti
Reklam

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Nafis Ünal, ayçiçeği fiyatının kesinleştiğini belirtti.
Başkan Nafis Ünal yaptığı açıklamada, “Trakya Birliğin sezon başında açıkladığı ayçiçeği fiyatı ön ödeme fiyatı idi. Bu da bin 475 TL olarak açıklanmıştı. Pazartesi günü yüzde 40 yağ oranına göre kooperatif üyelerimize ton başına 130 TL ödeme yapılarak kesin ayçiçeği fiyatı da bin 605 TL olmuş oldu. Çerkezköy 972 Sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi olarak kooperatifimizin faal üyesi yani 2015 hasat yılında kooperatifimize ürün teslim eden 384 ortağımıza ödemeleri yapıldı” dedi.

“ÜRETİCİLERİN MEMNUNİYETİ BİZLERİ MUTLU ETTİ”
Başkan Nafis Ünal, ayçiçeği fiyat farklarının ödenmesiyle kesin alım fiyatının da kesinleşmiş olduğunu belirterek, “Bu yıl hasat teslimi sırasında bazı ortaklarımız fiyatı az bulmuşlardı. Ancak bu ödemelerin yapılmasıyla birlikte tüm ayçiçeği üreticileri memnuniyetlerini dile getirdiler. Trakya Birlik bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de üreticilerine sahip çıkacağını bu ödemelerle bir kez daha göstermiştir. Bu nedenle Çerkezköy Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı olarak şahsım ve yönetim kurulum adına Birlik Yönetimimize üreticilerin alın terine verdiği değerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Üreticilerimizin memnuniyeti bizleri de çok mutlu etti. Özellikle ödemelerin böyle bir kış mevsiminde ödenmesi ise çok ama çok makbule geçtiğini belirten ortaklarımızın her zaman Trakya Birlik’le çalışmaktan ve ortağı olmaktan gurur duyduklarını da belirtmeleri bizleri bir o kadar daha mutlu etti” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ