Aydın’lı çiftçiler yol ve elektrik istiyor

Aydın’lı çiftçiler yol ve elektrik istiyor
Reklam

Aydın’ın Didim ilçesinde 13 yıl önce toprak reformu kapsamında 800 çiftçiye dağıtılan arazilere 2012 yılında yapılaşma izni çıkmasının ardından tamamlanan evler için yol ve elektrik talebinde bulunuldu.

Didim’de 2002 yılında toprak reformu kapsamında 22 bin 040 dekar arazi kişi başı 28 dönümden 800 çiftçiye dağıtılmıştı. Dağıtılan arazilere 2012 yılında yapılaşma izni çıkmasının ardından ev yapan çiftçiler yol ve elektrik yol ve elektrik sorunu ile karşı karşıya. 2002 yılında Başta Fevzi Paşa Mahallesi olmak üzere Tarım Reformu uygulanan yerlerde topraksız çiftçilere toprak verilmiş fakat bu verilen araziler üzerine yapılaşma sorunu o dönem yasaklanmıştı. Gelinen süreçte verilen bu araziler üzerine çiftçilerin bazılarının yaşamlarını sürdürmek için ev yapma ihtiyacı doğduğu ve o dönemin Didim Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyelerinin çabaları sonucu Tarım Bakanlığı ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından arazi üzerine bina yapım için onay verilmişti.
ÜRETİME BAŞLAYAN ÇİFTÇİLER ELEKTRİK VE YOL TALEP EDİYOR
Didim’de 2002 yılında kendilerine teslim edilen arazilerde dikilen zeytin ağaçlarının mahsüllerinin toplanmaya başlandığını belirten çiftçiler yapımı tamamlanan binalar için elektrik ve yol talebinde bulundu. Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu’nda yapılan görüşmelerde çiftçilerin elektrik ve yol sorunu ele alındı. Çiftçilerin bu sorunun çözümü için ilgili makamlarla temasa geçileceği belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ