Besiciler dikkat “kandırılmayın”

Besiciler dikkat “kandırılmayın”
Reklam

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, yurt dışından hayvan yemi olarak ithal edilen bezelyenin paketlenerek piyasaya sunulduğunu, çiftçi ve sanayicinin mağdur edildiğini söyledi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 adet saatte 2,5 ton kapasiteli selektör makinalarını teslim aldıklarını ifade eden Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, ’’Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve emeği geçen herkese Karacabey çiftçileri adına teşekkür ediyorum. 4 farklı bölgeye buğday, arpa, yulaf ve fiğ ekimi yoğun olan Karakoca, Canbaz, Dağkadı ve Danışment mahallerine selektör makinalarını dağıttık’’ dedi.
Hayvan yemi olarak getirilen bezelye çiftçiyi mağdur ediyor
Hayvan yemi olarak ithal edilen bezelyeleri merdiven altı firmaların paketleyerek piyasaya sunduğunu belirten Erdem, ’’Karacabey’imizde marka değeri olan fabrikalarımız, çiftçimizden taze dalından bezelye alıp, hem yurt içi, hem de yurt dışına veriyor. Ancak, hayvan yemi olarak getirilip bazı merdiven altı firmaları tarafından paketlenerek satışa sunulan bezelyeler hem çiftçimiz, hem de fabrikaları mağdur ediyor. Bu şekilde kendi malımızla rekabet edemiyoruz’’ ifadesini kullandı.
Bakırköy, Mustafakemalpaşa bor madenlerinden suya karışan borun toprağı ve mahsulü olumsuz etkilediğini belirten Erdem, bununla ilgili topraktan, sudan ve ürünlerden örnek alarak Tarım Bakanlığı’na göndereceklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ