Buzağı nasıl beslenmeli!

Buzağı nasıl beslenmeli!
Reklam

 

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, sık sık köyleri ziyaret edip eğitimler gerçekleştiriyor.
Şimdiye kadar 33 köyde başta tarım ve hayvancılık olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirme eğitimleri verildiğini söyleyen yetkililer, “34. eğitimi Çağırgan’da gerçekleştirdik. Çevre köylerden de katılımın olduğu eğitimi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Gökhan Kılıç verdi. Buzağı ve beslenmesi konulu eğitim oldukça yararlı geçti” dediler.
Büyük ilgiyle takip edilen bilgilendirme eğitiminde yeni doğan buzağı hakkında bakım bilgileri verilerek, “Buzağın ağız sütüyle beslenmesi çok önemlidir. Ağız sütü, protein, vitamin, mineral gibi besin maddeleri bakımından çok zengindir, aynı zamanda doğal aşı görevi görür. Doğumu takiben ağız sütü buzağıya olabildiğince fazla miktarda verilmelidir. Buzağı günde 3 öğün ve canlı ağırlığının yüzde 10’u kadar süt ile beslenmelidir. Annesini herhangi bir sebeple ememeyen buzağılara yardımcı olunarak ağız sütü içmeleri sağlanmalıdır” şeklinde bilgilendirmede bulunuldu.
Bu arada Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün köy ziyaretleri de devam ediyor. Müdürlük görevlileri son bir ay içinde Bulduk, Çağırgan, Hakkaniye, Şahinler, Böğürgen, Kaynarca, Süverler, Kulmahmut, Kısalar, Orhaniye, Sarışeyh ve Nebihoca’ya giderek köylülerle bire bir görüşmeler yaptılar. Ziyaretlerde vatandaşların istek ve şikayetlerinin dinlendiği, başta tarım ve hayvancılık olmak üzere çeşitli konularda fikir alış verişinde bulunulduğu bildirildi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ