Can suyu olacak

Can suyu olacak
Reklam

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarımsal üretimin arttırılması noktasında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğine dikkati çekerek, “Bakanlığımız önümüzdeki 5 yıllık iş planını titiz bir şekilde tamamladı. Buna istinaden acil ehemmiyet arz eden tarımsal sulama sorununa çözüm getirilerek, milyonlarca toprak suya kavuşturulacak” dedi.

Dr. Pakdemirli, 2 milyon hektar arazinin daha sulamaya açılması gerektiğini aktarırken, “Şu anda bütçe çerçevesinde senede 100 bin hektar kadar araziyi sulamaya açıyoruz. Ama bütçe dışı kaynaklarla bu işi hızlandırmamız gerekiyor. Hepimizin başarısı ülkemizde sulanabilir arazilerin artmasından geçiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlığın önümüzdeki 5 yıllık iş planının adının “Tarımda Milli Birlik Projesi” olduğunu bildiren Dr. Pakdemirli, şunları kaydetti:

“Bu projeyi hayata geçireceksek bazı radikal kararları almamız gerekli. Güzel bir çalışma ve hazırlık yaptık. Önümüzdeki günlerde kaynak tarafını ilgili bakanımızla da konuştuktan sonra projeyi duyuracağız. Bunun yasal düzenleme ve mevzuat kısmı için çok ciddi desteğe ihtiyaç duyacağız. Yasama aşamasında milletvekillerimizden destek bekliyoruz. Bunu da ortak akılla istişare ederek yapacağız. Tarımsal üretimi artırmak için birlikte çalışmaya, ortak akla önem veriyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ