Çiftçinin yeni formülü “tarla başı satış”

Çiftçinin yeni formülü “tarla başı satış”
Reklam

Doğal ürün yemek isteyen vatandaşların ısrarlı sorularıyla ortaya çıkan ‘tarla başı satış’ yöntemi ilgi görünce çiftçinin yüzü güldü. Çiftçiler yayla yolu güzergahına kurdukları stantlarda ürünlerini satışa sunarak değerlendirirken, vatandaşlarda doğal ürünleri uygun fiyata alabilmenin mutluluğunu yaşıyor.

 

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Aslanlı Mahallesi’nden geçen yayla yolu üzerindeki tarlasında çiftçilik yapan vatandaş, yoldan geçen yaylacıların ‘tarlanızdan bize sebze satar mısınız?’ soruları üzerine tarla başına yetiştirdiği ürünlerin yer aldığı stant açtı. Açılan tarla başı satış standı komşu çiftçilere de kazandırmaya başladı.
Çocukluğundan buyana tarlayla uğraştığını belirten çiftçi Servet Ersen, “Tarlam yayla yolu üzerinde olunca insanların dikkatini çekiyordu. Geçenler bize sebze satar mısınız? diye çokça sorular soruyorlardı. İnsanlar sürekli doğal sebze tüketmek istediklerini söylüyorlardı. Böylelikle talep üzerine tarlamızın başına bir stant açtık. Bu standa komşularımızdan aldığımız ürünleri, taze yumurtadan tutunda, pekmez ve nar ekşisine varıncaya kadar koyduk. Neticede kısa sürede de ilgi gördük. Biz kazandık, komşularımızda böylelikle kazanmaya başladı” dedi.

“KABAK DEĞİL KARPUZ YEMEK İSTİYORUZ”
Kendi yetiştirdiği ve çevre köylerden gelen karpuza yoğun bir ilginin olduğunu ifade eden Ersen, “Bizim satış patlamamız karpuzla başladı. İnsanlar marketlerden aldıkları karpuzdan şikayet ediyordu. Bütün yaz sezonunda sadece evine 3 karpuz aldığını söyleyenler bile oldu. Oysa sezon boyunca karpuz fiyatları dibe vurdu, karpuz tarlada kaldı. Vatandaş aldıkları karpuzda tatsızlıktan ve kabak tadından şikayetçi. ‘Kabak değil karpuz yemek istiyoruz’ diyorlar. Biz ise tarla başı standımıza kendi yetiştirdiğimiz, kendi tüketeceğimiz, komşumuzun yetiştirdiği ürünü koyduk. Karpuzda karpuz tadı bulan vatandaş bir aldı, bir daha aldı” diye konuştu.
Ersen, kendisinin kadar komşu çiftçilerinde yeni satış formülüyle yüzünün güldüğünü söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ