Çiftçiye bedava fiği

Çiftçiye bedava fiği
Reklam

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi iş birliğiyle 34 çiftçiye ücretsiz 1700 kilo Macar Fiği dağıtıldı.
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen Macar Fiği dağıtımı törenine Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Özşahin, AK Parti İlçe Başkanı Salim Turası, İl Genel Meclisi üyeleri Mustafa Şen ve İbrahim Kılıç ile çiftçiler katıldı.
Törende konuşan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Özşahin, “İl Özel İdare kaynaklı “Yem Bitkilerini Geliştirme Projesi” kapsamında uygulanan “Macar Fiği Tarımını Geliştirme Projesi” ile 34 çiftçimize 1700 kilogram Macar fiği dağıtımı yapılmıştır. Toplamda 170 dekar alanda fiğ ekilişi planlanmaktadır. Çiftçi başına 50 kilo fiğ tohumu verilmiştir. Benzer projelerimiz devam edecektir. Valimize, İl Genel Meclis Başkanımıza, Kaymakamımıza, encümenlerimize ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ