Elektro şok ile balık avına şuçüstü

Elektro şok ile balık avına şuçüstü
Reklam

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Gölü’nde yasak olmasına rağmen elektroşokla balık avcılığı yapan avcılar suçüstü yakalandı.
Beyşehir ilçesinde, 2015 yılının son günlerinde 2 balıkçının göl kıyısında elektrik akımına kapılarak ölümüne yol açan yasak olan elektroşokla balık avcılığı yapılmasının önlenmesine yönelik denetim ve kontroller hız kazandı.

YAPILAN DENETİMLERDE BALIKÇI TEKNESİNDE İKİ ADET AKÜ, AKÜDEN ALDIĞI AKIMI 2 BİN 200 VALTA KADAR YÜKSELTEN ELEKTROŞOK CİHAZI ELE GEÇİRİLDİ.

YAPILAN DENETİMLERDE BALIKÇI TEKNESİNDE İKİ ADET AKÜ, AKÜDEN ALDIĞI AKIMI 2 BİN 200 VALTA KADAR YÜKSELTEN ELEKTROŞOK CİHAZI ELE GEÇİRİLDİ.

Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ile Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı su ürünleri kontrol ekipleri, Beyşehir Gölü kıyılarında yasak olan elektroşok yöntemiyle balık avı yapıldığı ihbarı üzerine müşterek çalışma başlattı. Jandarma ve su ürünleri kontrol ekipleri, göle sahili bulunan Gölyaka Mahallesi kıyılarında ihbar edilen şüpheli avcılara suçüstü yapıp yakalamak için pusuya yatarak beklemeye başladı. Avlanma dönüşü kıyıya yanaşan bir balıkçı teknesini kontrol eden ekipler, tekne içerisinde 2 akü, aküden aldığı akımı 2 bin 200 volta kadar yükseltebildiği belirlenen 1 elektroşok cihazı, av esnasında bayılan balıkları toplama amacıyla kullanılan 1 kepçe ile çuvallar ve kasa içerisine konulan 25 kilogram ağırlığında değişik türde balık ele geçirdi.
Ele geçirilen avda kullanılan malzeme ve balıklara el konulurken, elektroşok cihazıyla avlandığı öne sürülen R.S. ile R.N.’ye kişi başı 4 bin 480 lira olmak üzere toplam 8 bin 960 liralık idari para cezası uygulandığı öğrenildi.
Gölde yasak olan elektroşokla avcılığa karşı yürütülen denetim ve kontrollerin gece gündüz demeden devam edeceği öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ