Reklam

Hayvan pazarları bir bir kapatılıyor

Hayvan pazarları bir bir kapatılıyor
Reklam

 
Ege Bölgesinin en büyük canlı hayvan pazarları arasında yer alan Salihli Hayvan Pazarının ilçenin Çaltılı ve Çelikli mahallelerinde büyükbaş hayvanlarda görülen sığır çiçeği hastalığı nedeniyle alınan karantina tedbirleri kapsamında, hayvan giriş çıkışına 1 ay kapatıldığı ifade edildi.
Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvanlık Müdürü Ali Demir, hastalıkla mücadele kapsamında aşılama, karantina serosurvey ve taşıyıcı (vektör) kontrolü uygulamalarına başlanıldığını söyledi.

—————————— ——————— ———————— —————– —————————————–

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 2 Köyde şap hastalığı tespit edilmesi nedeniyle hayvan pazarının 30 gün süre ile kapatıldığı bildirildi.
Kahta İlçe Tarım Müdürlüğünce tarafından yapılan açıklamaya göre, şap hastalığı nedeniyle hayvan pazarı 30 gün süre ile kapatıldığı belediye hoparlöründen duyuruldu. Kahta İlçe Tarım Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Karadut ve Doluca Köylerinde şap hastalığı tespit edildi. Şap hastalığının diğer hayvanlara bulaşmaması için hayvan pazarını 30 gün süre ile kapattık. Köylerimizde kontrollerimiz devam etmektedir. Hastalığın diğer köylere bulaşmaması yönünde çalışmalarız yürüyor. Hastalık görülen hayvanların tedavi işlemlerine başlandı” denildi.
Ayrıca Karadut ve Doluca Köylerine hayvan giriş-çıkışlarının da yasaklandığı belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ