Hayvancılık Desteklemeleri Devam Ediyor

Hayvancılık Desteklemeleri Devam Ediyor
Reklam

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, hibe desteklerinden yararlanmak isteyen Maya Süt Tarım işletmesinde inceleme yaptı.
DAP Projesi kapsamında 2015 yılında 300 başlık kombine ırk hayvan alımı için yatırım programına alınan Maya Süt Tarım, hayvan alımlarını gerçekleştirerek hibe ödemesi için Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne başvurdu.
Bunun üzerine Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ve İl Proje Yürütme Birimi üyeleri, işletme sahasına giderek tespit çalışmaları yaptı. Alanda inceleme yapan Selvi, yatırımların artmasıyla birlikte hayvan varlığı ve üretiminin iyi seviyelere geleceğini söyledi.
Selvi, “İşletmemiz Avusturya’dan 198 baş ve yurt içinden 96 baş simental ırkı gebe düve alımını gerçekleştirdiğini bildirerek tespiti için dilekçe vermiştir. Toplam alınan 294 hayvan için yatırım tutarı yaklaşık 2 milyon 668 bin 50 TL’dir. Bakanlığımız yatırım tutarının 705 Bin 600 TL sini hibe ödemesi olarak ilgili firmamıza vermiştir. Bu yatırımların artmasıyla birlikte hayvan varlığımız ve üretimimiz istediğimiz seviyelere gelecektir. Yatırımcı firmamızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ