Reklam

Hibe alırken dolandırılmayın

Hibe alırken dolandırılmayın
Reklam

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü, hibe desteği vaadiyle dolandırıcılık yapmaya çalışan art niyetli kişi ya da kişilere karşı işletmeleri uyardı.
TKDK Kütahya İl Koordinatörü İhsan Kaymak, yaptığı açıklamada, kişi veya işletmelerin, şüpheli durumlarda mutlaka emniyet güçlerini bilgilendirmesini istedi.
İhsan Kaymak, “Bazı kişi ve işletmelerden Kurumumuz adı kullanılarak hibe desteği vaadiyle belli miktarlarda para talep edilerek dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulduğu öğrenilmiştir.Son dönemlerde telefonla ulaşan art niyetli kişi ya da kişilerin, ‘Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan hibe kazandınız. Hibe ile ilgili telefonunuza gelen onay kodu ile verilen hesap numarasına işlemlerinizin başlatılması için ödeme yapmanız gerekiyor’ diyerek para talep ettikleri belirlenmiştir. Kurum uzmanlarımız tarafından hibe programları yayınlandığında tüm bilgilendirmeler ücretsiz yapılmakta, gerekli dokümanlar üzerinde herhangi bir ücret talep etmeksizin kişi ya da işletme ile koordineli bir şekilde çalışılmaktadır.Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişi ya da işletmelerin zaman kaybetmeden emniyet güçlerini bilgilendirmeleri istiyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ