Hibe başvurusunu buradan yapabilirsiniz

Hibe başvurusunu buradan yapabilirsiniz
Reklam

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Bakanlar Kurulu kararı gereğince hazırlanan ve kamuoyunda genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği olarak bilinen projenin Uygulama Rehberi’nin yayımlandığını belirterek, başvuruların 12 Nisan 2016 tarihinden itibaren alınmaya başlanacağını açıkladı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, genç çiftçi projelerinin desteklenmesiyle ilgili hazırlanan Uygulama Rehberi’ne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Bakanlar Kurulu kararı gereğince hazırlanan ve kamuoyunda genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği olarak bilinen projenin Uygulama Rehberi yayımlandı. Söz konusu karar doğrultusunda çıkarılan tebliğ uyarınca hazırlanan Uygulama Rehberi’ne göre bu projeden yararlanacak olan genç çiftçilerimiz, Bakanlığımız İl ve İlçe Müdürlüklerine hiçbir masraf yapmadan başvurabilecekler” ifadelerini kullandı.
Çelik, açıklamasının devamında şunları kaydetti:
“Proje için gerekli olan bilgiler, Bakanlığımız personelince hazırlanan program (gencciftci.tarim.gov.tr) içerisinde bulunmakta olup, bir proje hazırlatılmasına gerek olmaksızın bu adres üzerinden başvuru yapılabilecek. Başvurular 12 Nisan 2016 tarihinden itibaren bu yazılım programı üzerinden alınmaya başlanacak. Dosya hazırlama ve proje hazırlama ücretleriyle ilgili kamuoyunda dolaşan söylentilere inanılmaması gerekiyor. Bu proje kapsamında genç çiftçilerden ne dosya parası ne de bir proje hazırlama ücreti alınmayacağı gibi piyasada böyle bir proje hazırlatılmasına da gerek bulunmamaktadır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. EFE bey dedi ki:

    İnşallah yararlı gerçekten ihtiyacı olan kişilere verilir.Bakıyorum bu tarz yazı yazan blok ve sitelerin yorum bölümüne adam yazmış ben memurum alabilirmiyim?Ulan it zaten bir maaşın ve garantin var başka bir tilki yazmış bilmem ne kadarvhayvanım var alabilirmiyim?allah belasına versin bu aç gözlülerin bırakında genç bir kardeşimiz faydalansın!!!

  2. gülhan dedi ki:

    Ben il ve ilçeye uzak bir köyde oturuyorum,kirada oturuyorum eşim çoban sene sonunda askere gidecek,iki çocuğum var biri ilkokul ikinci sınıfta okuyor diğeri 3 yaşında ben başvurabilirmiyim acaba para lazım ev yok iş yok 🙁

BİR YORUM YAZ