Reklam

Hortum seraları yerle bir etti

Hortum seraları yerle bir etti
Reklam

Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen hortum seralara zarar verdi.
Kumluca ilçesine bağlı Kavak, Göksu ve Hacıveliler mahallelerinde etkili olan hortum seralara zarar verdi. Kavak Mahallesi’nde başlayan hortum, Göksu ve Hacıveliler mahallelerinde de etkili oldu. Hortum yüzünden birçok sera yerle bir oldu. Üreticiler sağanak yağmur yüzünden seralarında meydana gelen zararı gideremedi. Hacıveliler Mahallesi’nde üretici Aziz Atıcıoğlu, denizden fışıltı ve gürültü halinde bir rüzgar geldiğini ifade ederek, hortumun beş dakika içinde seralara zarar verdiğini söyledi. Patlıcanlarının, biberlerinin ve domateslerinin zarar gördüğünü dile getiren Atıcıoğlu, “Zararlarımızın giderilmesi için devletimizden yardım bekliyoruz” dedi.
Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan ise, denizden çıkan hortumun bazı vatandaşların seralarında zarara yol açtığını kaydetti. Seralarda yüzde 80 zarar meydana geldiğini belirten Kayhan, “Seralarımızın içindeki biber, patlıcan ve domatesler de zarar görmüştür. Seraların çatısını oluşturan demirler kırımlı veya bükülmüştür. Biz Kumluca Ziraat Odası olarak elimizden geleni yapacağız. Çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum” dedi.
Kumluca Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, seralarda meydana gelen zararın tespiti için çalışmalarını sürdürüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ