Meteorolojiden don uyarısı

Meteorolojiden don uyarısı
Reklam

Yozgat Meteoroloji Müdürü Veysel Çıplak, Yozgat’ta üç gündür devam eden soğuk havanın etkisini Cumartesi gününe kadar sürdüreceğini söyledi.
Özellikle hava sıcaklığının geceleri eksi derecelerde seyredeceğini belirten Meteoroloji Müdürü Çıplak, “ 15 Mart 2016 günü sıcaklık gece en düşük -3.6 dereceye düştü. Bu aynı zamanda zirai don diye adlandırdığımız olay gerçekleşti demektir. Biz Meteoroloji olarak tarım il müdürlüklerimizi ve çiftçilerimizi bilgilendiriyoruz. Çiftçilerimizin bu konuda çok bilinçli ve tedbirli olmalarını istiyoruz. Çünkü çiçek açan tüm meyve ağaçları bu zirai don olayın zarar görmektedir ve bunu çiftçilerimizin bazı önlemler ile tedbir almaları mümkündür” dedi.
Zirai don beklentisinin Cumartesi gününe kadar devam edeceğini vurgulayan Çıplak, “Sıcaklıklar geceleri sıfırın altında bekliyoruz. Bu gece ve yarın kuvvetli don (Çarşamba ve Perşembe) bekliyoruz. Tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın ve ilgililerin bu günlerde özellikle tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ