Reklam

Organik ve iyi tarım destekleme ödemelerine başlandı

Organik ve iyi tarım destekleme ödemelerine başlandı
Reklam

Ordu’da organik tarım ve iyi tarım uygulaması yapan çiftçilere 2014 yılında hak kazandıkları destekleme ödemelerine başlandı.

Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz, kimyasal gübreleme yapılmadan 2013 yılında 3 yıllık bir proje kapsamında başlayan organik tarım yapan üretici sayısının 509’a yükseldiğini söyledi. Yılmaz, “2013 yılında 432 üreticiye organik tarım yapılan 16.3 dönümlük alan için 1 milyon 145 bin TL destekleme ödemesi geçen yıl yapılmıştı. 2014 yılı için organik tarım yapan toplam 509 fındık üreticimize 18.1 dönüm alan için 1 milyon 267 bin TL destekleme ödemesinin yapılmasına başlandı” dedi.
Yılmaz, yine 3 yıl devam edecek olan ve günümüz tarımında hatalı uygulamalar sonucu hasar gören ve kaybolmaya yüz tutmuş doğal dengeyi yeniden sağlamaya yönelik olarak başlatılan ‘iyi tarım uygulamaları’ kapsamında da geçen yıl 270 üreticiye 9 dönüm alan için destekleme yaptıklarını, bu yıl ise 206 üreticiye toplam 6.7 dönüm alan için yaklaşık 336 bin TL destekleme ödemesi yapılacağını kaydetti.
Yılmaz, bu kapsama giren üreticilerin destekleme ödemelerini Ziraat Bankası ATM’lerinden, kartı bulunmayanların ise Ziraat Bankası şubelerinden alabileceğini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ