Reklam

Sertifikalı çobanlar göreve hazır

Sertifikalı çobanlar göreve hazır
Reklam

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, İş-Kur ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin birlikte yürüttüğü “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi kapsamında Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde İş-Kur, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile açılan “Sürü Yönetimi Elemanı” kursuna katılarak kursu başarıyla tamamlayan 22 kursiyere sertifika verildi.
Hisarcık Belediye Düğün Salonunda düzenlenen Sürü Yönetimi Kursu sertifika törenine, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ender Muhammed Gümüş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Özşahin, Hisarcık Ziraat Bankası Şube Müdürü Servet Köse, Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan ve kursiyerler katıldı.
Sertifika töreninde bir konuşma yapan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Özşahin,” Toplam 120 saatlik kurs süresince başarılı ve keyifli bir dönem geçirdik. Bu süre zarfında kursiyerlerimize merada hayvan bakımı, sürü yöneticiliğinde güvenlik, küçükbaş hayvanlarda kayıt, küçükbaş hayvanların beslenmesi ve beslenme hastalıkları, ıslah, barınak ortamı ve zapturapt konularında eğitim verildi. Hayvancılık sektöründe bilinçli ve yetişmiş elemanların var olmasına neden olan bu kursumuzun, ülkemiz ve ilçemiz hayvancılığına hayırlı olmasını diliyorum.”diye konuştu.
Daha sonra kursiyerlere Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Hisarcık Ziraat Bankası Şube Müdürü Servet Köse ve Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan tarafından sertifika verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ