TKDK’dan girişimciye yüzde 65 hibe

TKDK’dan girişimciye yüzde 65 hibe
Reklam

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü 8 Ekim 2015 tarihi itibariyle 15. başvuru çağrı ilanına çıktı.
Başvuruların 19 Ekim 2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü’nde kabul edilmeye başlanacağı belirtilirken, başvuruların son teslim tarihinin 30 Ekim 2015 saat 23.00 olduğu bildirildi.
TKDK Giresun İl Koordinatör Vekili Mehmet Samet Acaroğlu, 15. Başvuru Çağrı döneminde yüzde 50 ve yüzde 65 hibe sağlanacağını belirterek, “Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm, Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi ile ilgili yapılacak yatırımlara yüzde 50 ile yüzde 65 arasında değişen oranlarda hibe desteği sağlanacak” dedi.
Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler için 15. Başvuru Çağrı döneminde 37.5 milyon avroluk bütçenin kullandırılacağını kaydeden Acaroğlu, “Yatırımcılara bu desteğin yanında İthalat Vergileri, Katma Değer Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi gibi vergilerden muaf tutularak pek çok vergi avantajı da sağlanmaktadır” şeklinde konuştu.
Avrupa Birliği (AB) fonlarından Giresun’un en etkili şekilde faydalanabilmesi için çalıştıklarını dile getiren Acaroğlu, “Bu desteklerden faydalanmak isteyen tüm vatandaşları TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü’ne bekliyoruz” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ