Türkiye’nin Tohumu Burada Üretiliyor

Türkiye’nin Tohumu Burada Üretiliyor
Reklam

1944 Yılında kurulan İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Muradiye Fidanlık Müdürlüğü yılda 5 milyon adet fidan ve 3 ton tohum üreterek Manisa’dan İstanbul’a, Afyon’dan, Mardin’e, Iğdır’dan yurdun her köşesinden gelen taleplere cevap veriyor.
“Kaliteli tohum kaliteli fidanları, kaliteli fidanların ise kaliteli ormanları” meydana getirdiğini belirten İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal 1900 dekar alana kurulan Muradiye Orman Fidanlığı’nda 300’e yakın türde orman ve süs bitkisi fidanı yetiştirildiğini söyledi. Aybal, Muradiye Fidanlığında yetiştirilen fidan ve tohumların Cumhurbaşkanlığı, TBMM gibi saygın kurumların yanı sıra Ankara, İzmir, Manisa, Malatya gibi Büyükşehir Belediyelerine, ülkenin dört bir yanındaki üniversitelere, kamu kurumlarına, belediyelere ve yurdun her köşesine gönderildiğini dile getirdi.
Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal geçen yıl 5 milyon adet fidan ve 3 ton tohum üreten Muradiye Orman Fidanlığı’nın Türkiye’nin ilk fidan ihracatı yapan devlet fidanlığı ünvanına sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ