Üreticilere 250 gebe düve dağıtıldı

Üreticilere 250 gebe düve dağıtıldı
Reklam

Denizli’nin Kurtluca-Güzelpınar Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Ziraat Bankası kredisi ile ithal ettiği 165 simental düve ve 85 holstain düve dağıtım töreni yapıldı. Törene AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, Pamukkale Belediye Başkan Vekili Arif Özeren, Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Kooperatif Başkanı Mustafa Acat, Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, HAYKOP Başkanı Mehmet Varol, Damızlık Birliği Başkanı İsmail Topaloğlu ve çok sayıda üretici katıldı.
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise törende yaptığı konuşmasında, “Öncelikle Kurtluca Güzelpınar Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizi bu güzel birliktelik ve çalışma için kutluyorum. Kurtluca-Güzelpınar Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin Ziraat Bankası kredisi ile ithal ettiği 165 simental düve ve 85 holstain düve dağıtımını hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda ithal edilen bu düvelerin Ziraat bankasından yüzde 2,5 faizle 18 ayı ödemesiz 7 yılda geri ödemeli bir imkân sunulmasını sağladık. Bugün dağıtılan Simental ırklarının ülkemizin etteki açığına da önümüzdeki yıllarda çare olacağına inanıyorum. AK Parti olarak çiftçilerimizin rekabet gücünü artırıp işletmelerini sahada güçlendirmek amacıyla tarımsal destekleri ve düşük faizli tarımsal kredileri her yıl olduğu gibi bu yılda vermeye devam ediyoruz. Sadece Denizli ilimizde 2015 yılında yaklaşık 200 milyon TL üreticilerimize tarımsal destekleme dağıttık” dedi.
Konuşmasında süt üreticilerinin yaşadığı sıkıntıya da değinen Milletvekili Şahin Tin, “Süt tozu ihraç eden sanayiciye ton başına 4 bin 500 lira destek veriyoruz. İlk defa yeni bir destek olarak diğer süt ürünleri ihracatına da destek vermeye başladık. Süt sanayicisinin üretici üzerindeki artan baskısını ortadan kaldırmak için bir adım daha atıyoruz. Eğer kooperatif, sanayici tarafından düşük fiyata zorlanacak olursa da onunda tedbirini aldık. Üreticilerimizin ürettikleri sütü Et ve Süt Kurumu tarafından 1.15 liradan alarak süt tozu olarak değerlendirilmesini sağlayacağız. Üreticilerimiz müsterih olsunlar. Biz hep üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ