Yaban domuzlarının verdiği zarar sigorta kapsamında mı ?

Yaban domuzlarının verdiği zarar sigorta kapsamında mı ?
Reklam

Alaplı Kaymakamlığı, 2016 Yılı Tarım sigortaları kapsamının genişletildiğini belirterek, yabani domuzların sebze ve fidanlara verdiği zararlar sigortası kapsamına aldığını bildirildi.
Alaplı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, 2016 Tarım Sigortası kapsamının genişletilmesi kararın Resmi Gazetede yayınlandığı ifade edilerek şunlar kaydedildi:
“Tarım Sigortaları Havuzu tarafından kapsama alınacak riskler, ürünler, bölgeler ve prim desteği oranlarına ilişkin 2015/8248 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, 19 Kasım 2015 tarih ve 29537 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kararla Tarım Sigortaları 2015 yılı uygulamalarına Bitkisel ürünler için dolu, don, fırtına, yangın, heyelan, deprem, sel ve su baskını gibi doğal afetlere karşı oluşabilecek riskler ile doğal afetlere bağlı olarak oluşabilecek sığır, manda, koyun, keçi ve arı ölüm riskleri, ilave olarak, Tarla ürünleri, sebzeler ve fidanlarda yabani domuzun verdiği zararlar. Sel ve su baskını teminatı çerçevesinde, eğimli arazilerde aşırı yağış sonucunda yüzey akışlarının neden olduğu kayıplar. Hastalıklardan arılık belgesine sahip ve bio güvenlik önlemleri almış büyükbaş ve küçükbaş hayvan işletmelerindeki şap hastalığı riskleri kapsama alınmıştır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ