Reklam

Yanlış iğne yüzlerce kuzuyu telef etti

Yanlış iğne yüzlerce kuzuyu telef etti
Reklam

Kayseri’nin Develi ilçesinde hayvancılık yapan Nail Çobanoğlu, 200 kuzunun veterinerin yanlış iğne kullanmasından dolayı telef olduğunu ileri sürdü.
Kayseri’nin Develi ilçesi Sindelhöyük Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan Nail Çobanoğlu, 19-20 kuzudan birinin sakat doğduğunu ve endişelenerek veterinere haber verdiğini söyledi. Veteriner A.U.’nun “Vitaminsizlikten kaynaklanıyor. Akşam üzeri gelip iğne vururum” dediğini aktaran Nail Çobanoğlu, “Veteriner A.U. geldi ve dediği gibi iğne yapmaya başladık. Saat 21.00’da iğne vurma işi bitti. Gece yarısı ahıra gelerek kuzuları kontrol ettiğimde, kuzular kendilerini yerden yere vuruyordu. Sabaha karşı 03.00’da yeniden kontrol ettiğimde kuzulardan birkaçı ölmüştü. Veterineri aradım ancak cevap vermedi” dedi.
Aracına atlayarak veteriner A.U.’nun evine gittiğini anlatan Nail Çobanoğlu, “Kuzuların kendini yerden yere vurduğunu ve ölmeye başladığını söyledim. Ne yapacağımızı sorduğumda ‘hemen kalp takviyesi yapalım’ dedi bana. Ahıra geldik ve kuzulara dediği gibi kalp takviyesi yapmaya başladı. Ancak kuzuların ölümü bu takviye sonrasında hızlandı. Veterinerin iğne yaptığı kuzu öldü. Kuzular teker teker ölünce ben de acı içinde kıvranıyordum” diye konuştu.
Nail Çobanoğlu, kuzuların ölmeye başlamasıyla birlikte veteriner A.U.’nun da dayanamayarak iğne yapmayı bırakıp gittiğini, kuzuların akıbetini sormadığını ifade ederek, “Jandarma geldi ve veteriner A.U.’dan davacı oldum. 200 kuzum telef oldu. İlçe Tarım Müdürlüğü iki defa geldi ve rapor tuttu, savcılık soruşturma başlattı. Bizim kaybımız çok büyük” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Abdullah Altınsoy diyor ki:

  Esasında veteriner hekimin de ifadesine yer vermek lazım üretici yanlış beyan vermiş olma ihtimali var

  1. Yusuf Yılmaz diyor ki:

   Kardeşim bu konu hakkında bir şeyler öğrenirsen beni de bilgilendir

 2. emre diyor ki:

  Taraflı haber yapılmış durumda. Bu tarz haberler mesleği ve bu mesleğe mensup insanları yermek değildir umarım. Burada veteriner hekime de söz hakkı düşmektedir. Fakat haberde gördüğüm kadarıyla veteriner hekime hiç söz hakkı tanınmamış. Belki de olay sizin gördüğünüzden çok farklıdır. Habercilik olaylara tek pencereden at gözlüğüyle bakmak mıdır yoksa objektif olarak olaylara yer vermek midir sorarım size…

BİR YORUM YAZ