Reklam

Yem bitkisi yetiştiriciliğine teşvik

Yem bitkisi yetiştiriciliğine teşvik
Reklam

Düzce’de yüzde 50’si İl Özel İdaresi destekli olmak üzere 80 çiftçiye toplam 10 bin 800 kilogram adi fiğ tohumunun dağıtımı yapıldı.
Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Çayır-Mera ve Yem Bitkileri Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında yem bitkileri yetiştiriciliğini teşvik etmek amacı ile önceki yıllarda olduğu gibi, 2015 yılında da İl Özel İdaresi destekli adi fiğ tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.
Yüzde 50’si Düzce İl Özel İdaresi destekli olmak üzere 80 çiftçiye toplam 10 bin 800 kg adi fiğ tohumunun dağıtımı yapıldı.
Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu yaptığı açıklamada “Hayvanlarımızın kaba yem ihtiyacını karşılamak, mera alanları üzerindeki otlatma baskısını azaltmak, kaliteli ve ucuz yem üretmek amacıyla fiğ tohumu dağıtıyoruz. Hayvancılığın en önemli girdilerinden olan yemin çiftçiler üzerindeki maliyetleri aşağıya çekilmesinde, yem bitkileri tohumu dağıtımı önemli katkı yapacaktır ” dedi.
Merkez İlçede 4 bin 965 kg, Cumayeri İlçesinde 765 kg, Çilimli İlçesinde bin 350 kg, Gölyaka İlçesinde bin 400 kg, Gümüşova İlçesinde bin 750 kg, Kaynaşlı İlçesinde 100 kg ve Yığılca İlçesinde ise 470 kg fiğ tohumu dağıtıldı.
İl Müdürü Harun Kabaoğlu, 2014 yılı üretim sezonunda yaklaşık 22 bin dekar alanda yem bitkisi üretimi yapan 718 kişiye bu yıl 1 milyon 470 bin 251 TL karşılıksız destek ödemesi yapıldığını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ