Zıpkınla balık avı yarışması

Zıpkınla balık avı yarışması
Reklam

Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Fethiye 2. Karagözler Mahallesi’nden botlarla denize açılan sporcular Kızılada açıklarında, 6 saat en iyi balıkları avlayabilmek için mücadele etti. Sporcuların vurduğu balıklar, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde jüri üyeleri tarafından tartılarak en iyi dereceyi elde eden kulüpler ve bireysel sporcular belirlendi.

ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Şahin Özen, bahçeden habere yaptığı açıklamada, finalden önce eleme müsabakalarının olduğunu ve Fethiye’de en iyi sporcuların yarıştığını söyledi. Zıpkınla balık avının çevre bilincini ve duyarlılığını geliştiren bir branş olduğunu anlatan Özen, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın şartlarından daha ağır koşullarımız var. Süresi ve kuralları var. Gramajı düşük balık avlatmıyoruz. En iyi sporcuların katıldığı bu müsabakada bile neredeyse sporcuların yarısı 5 saat boyunca hiç balık avlayamadan sudan çıktılar. Bizim amacımız en zor şartlarda, en iyi balığı avlayan sporcuyu tespit etmek. Şampiyonada en iyi dereceyi elde eden 8 ya da 12 kişiyle milli takım aday kadrosunun oluşturulacak. Milli takım aday kampından belirlenen 3 asil 2 yeden sporcuyla Yunanistan’da yapılacak olan Zıpkınla Balık Avı Dünya Şampiyonası’na katılacağız” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise şampiyonaya ev sahipliği yaptıkları için mutluluk duyduğunu belirtti. Öçalmaz, Fethiye sularının milli takıma şans getirmesini diledi.

ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

ZIPKINLA BALIK AVI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

DERECEYE GİRENLER
Şampiyonada kulüp olarak, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinci, Ada Sualtı Sporları Kulübü ikinci, Manisa Yüzme Su Sporları ve Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu. Bireysel olarak ise birinciliği Sedat Osmanoğlu, ikinciliği Turan Melih Aydıner, üçüncülüğü de Kazım Polat kazandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ